APLINKOS SUTVARKYMO Projekto kaina

Norint turėti išpuoselėtą aplinką, pirmiausia reikės nuspręsti, kiek pinigų skirsite projektui. Siūlau planuoti biudžetą atsižvelgiant į žemiau išvardintus veiksnius.

5-15 PROC. NEKILNOJAMOJO TURTO VERTĖS

Turėkite galvoje, jog graži, sumaniai išplanuota ir kruopščiai prižiūrėta aplinka gali pridėti jūsų nekilnojamajam turtui 15 proc. vertės. Bėgant laikui ši vertė dar išauga, nes brandesni augalai, ypač medžiai ir vaismedžiai, vertinami labiau. Taigi, naujos aplinkos projektas ne tik suteiks jums daug džiaugsmo, bet ir atsipirks finansiškai, jei kada turtą nuspręsite parduoti.
Atsižvelgdami į tai klientai dažnai nusprendžia aplinkos dizaino projektui skirti ne mažiau kaip 15 proc. nekilnojamojo turto vertės. Tai – protinga ir saugi investicija, džiuginsianti ilgus metus.

ĮVERTINKITE 1 KVADRATINIO METRO ĮKAINIU

Kitas būdas suplanuoti aplinkos sutvarkymo išlaidas – apytiksliai įvertinti reikalingą biudžetą pagal aplinkos plotą. Patariama skirti vidutiniškai 100 eurų 1 kvadratiniam metrui naujos aplinkos*. Jei bus reikalingas tik augalų sodinimas, nevykdant kitų darbų, kaina gali sumažėti iki maždaug 30 eurų už kvadratinį metrą.
*Kraštovaizdžio dizaino architekto mokesčiai neįskaičiuoti.

KRAŠTOVAIZDŽIO ARCHITEKTO PASLAUGŲ KAINA

Kiek apytiksliai aplinkos projekto kainos sudaro kraštovaizdžio architekto paslaugos? Mažiems, iki 12 tūkst. Eur projektams, kraštovaizdžio architekto paslaugos gali kainuoti apie 20 proc. viso biudžeto. Vidutiniams projektams, iki 60 000 eurų, – 15 proc. biudžeto. Kuo projektas didesnis, tuo mažesnis procentas nuo sumos tenka kraštovaizdžio architekto paslaugoms. Atminkite, jog samdydami profesionalius kraštovaizdžio architektus, sutaupote aplinkos įrengimo išlaidoms. Profesionalūs architektai parenka optimaliausius sprendimus bei puikų kainos ir kokybės santykį, todėl sutaupote pinigų. Taip pat profesionaliai suprojektuota aplinka ženkliai pakelia jūsų nekilnojamojo turto vertę.

KITOS BIUDŽETO PASTABOS

Planuojant biudžetą būtina atsižvelgti į daugybę veiksnių. Kiekvienas landšaftas unikalus, todėl tik pasitarę su specialistu sužinosite tikslią galimą kainą. Didesnio biudžeto reikės, jei aplinka drėgna, pelkėta, sunkiai privažiuojama ar driekiasi ant šlaito. Taip pat biudžeto kainą augina įvairios konstrukcijos, tokios kaip fontanai, takeliai, pavėsinės ir pan.