APLINKOS SUTVARKYMO procesas

Profesionalus aplinkos planavimas, projektavimas ir įgyvendinimas – nuo idėjos iki rezultato. Visą procesą sudaro 6 etapai

1. Tyrimas ir vietos analizė

Visų pirma telefonu aptariame pagrindinius kliento pageidavimus. Antras žingsnis – susitikimas sklype, kurį atidžiai apžiūrime ir aptariame būsimą viziją. Svarbiausia šiame etape yra kliento poreikiai, lūkesčiai ir galimybės. Galbūt reikia vietos vaikams žaisti lauke? O gal reikalinga rami erdvė, kur galima atsipalaiduoti? Labai svarbu, kad šiame etape apsispręstumėte, ko norite ir kas jums suteiktų daugiausiai džiaugsmo. Išanalizavusi landšaftą ir kliento poreikius, parengiu preliminarų projektą su kainomis.

2. Dizainas

Su klientu suderinus aplinkos erdvių formavimą ir stilistiką, seka brėžinių pristatymas. Pateikiamas aplinkos dizaino koncepcijos planas bei sklypo vertikalinis planas. Šiame etape išvysite savo būsimos aplinkos vizualinį dizainą, siūlomas spalvines gamas, augalus ir apdailos detales.

3. Detalūs planai

Parengiu konstrukcijos brėžinių ir specifikacijų planus. Į tai įeina:
1. Funkcinių zonų planas;
2. Paviršinio ir požeminio drenažo sistemos planas;
3. Takų dangų, nuogrindos planas su medžiagų bei spalvos parinkimu;
4. Teritorijos apšvietimo planas su stilistiniu šviestuvų parinkimu;
5. Dendrologinis medžių, krūmų planas;
6. Gėlynų planas.

Šie planai teikiami kraštovaizdžio rangovui kartu su darbo specifikacija. Kraštovaizdžio rangovas pateikia būsimų darbų kainos pasiūlymą. Pagal šį planą sudaromas ir augalų žiniaraštis, kuris siunčiamas į medelyną, kad būtų galima apskaičiuoti sodo augalų tiekimo išlaidas.
Kad klientui nereikėtų sukti galvos, rekomenduoju platų patikimų tiekėjų/rangovų ratą, įskaitant laistymo sistemos ekspertus, apšvietimo dizainerius, medžių ir augalų sodinimo specialistus, kietųjų dangų rengėjus ir k.t. Su rekomenduojamais specialistais ir įmonėmis dirbu ilgus metus, todėl galite būti tikri būsimų darbų kokybe. Pasirinkę patikimus partnerius sutaupysite savo laiko ir pinigų.

4. Augalų parinkimas ir pristatymas

Bendradarbiaujame su patikimu, puikiai vertinamu Olandijos medelynu. Vienais geriausių rinkoje vertinami Olandijos gėlių ir medžių tiekėjai garantuoja aukštą kokybę ir platų pasirinkimą. Yra galimybė augalus pristatyti tiesiai iš medelyno. Tinkamai parinkti, saugiai atgabenti augalai lengvai prigis, nereikalaus ypatingos priežiūros ir džiugins ilgus metus.

5. Aplinkos įrengimo valdymas ir priežiūra*

Prireikė ne vienerių darbo metų, kad atrinkčiau profesionaliausius ir atsakingiausius kraštovaizdžio rangovus. Dabar džiaugiuosi darbu tik su patikimais žmonėmis, kuriuos drąsiai rekomenduoju savo klientais.
Esant poreikiui (dažniausiai įrenginėjant viešąsias erdves), rekomenduojama skelbti konkursą projekte. Teikiu ir šią paslaugą. Su mano pagalba galite būti tikri, jog išsirinksite gerai savo darbą išmanančius rangovus už protingą kainą. Paskyrus rangovą paprastai darbų aikštelėje apsilankau kas savaitę. Tai padeda užtikrinti, kad projektas neviršytų biudžeto, darbai vyktų pagal numatytą grafiką, bei nebūtų nukrypimų nuo projekto įgyvendinimo.
Koordinuodama visą šį procesą sutaupau klientui daugybę laiko ir nereikalingų rūpesčių bei užtikrinu, kad darbus atliktų tikri profesionalai.
* Paslauga mokama papildomu susitarimui. 10–15 proc. nuo aplinkos projekto (be įrengimo) vertės.

6. Tolesnė priežiūra ir patarimai

Kiekvienas aplinkos dizaino projektas – tai kūrinys, kuriuo didžiuojuosi, todėl noriu, kad jis išliktų nepriekaištingas. Galiu rekomenduoti klientams aplinkos priežiūros specialistus, kurių darbu pasitikiu. Klientui pageidaujant, po metų apsilankau ir įvertinu aplinką. Jei reikia, suteikiu patarimų dėl priežiūros. Aplinka yra gyvas, augantis objektas, kuriam reikia nuolatinio dėmesio. Todėl į savo klientų klausimus atsakau su nuoširdžiu rūpesčiu ir dėmesingumu.